Share 3 AI Side Hustles That Can Make You $1,000+ A Day! (Passively)

thanhdanngothuc

### 3 bên hối hả có thể khiến bạn $ 1.000+ một ngày (thụ động)

** 1.** ** Tạo một khóa học trực tuyến **.Nếu bạn có chuyên môn trong một lĩnh vực cụ thể, bạn có thể tạo một khóa học trực tuyến và bán nó trên một nền tảng như Udemy hoặc Skillshare.Bạn có thể đặt giá của riêng mình và bạn sẽ kiếm được một khoản hoa hồng cho mỗi lần bán.

** 2.** **Bắt đầu một blog**.Viết blog là một cách tuyệt vời để chia sẻ kiến thức và chuyên môn của bạn với người khác, và nó cũng có thể là một cách tuyệt vời để kiếm tiền.Bạn có thể bán quảng cáo trên blog của mình hoặc bạn có thể sử dụng tiếp thị liên kết để quảng bá sản phẩm và dịch vụ.

** 3.** ** Bắt đầu một kênh YouTube **.YouTube là một nền tảng tuyệt vời để chia sẻ video của bạn với thế giới.Bạn có thể kiếm tiền từ YouTube thông qua quảng cáo hoặc bạn có thể bán sản phẩm hoặc dịch vụ của riêng mình thông qua kênh của mình.

** Dưới đây là một số mẹo để bắt đầu một bên hustle thành công: **

* Chọn một cái gì đó bạn đam mê.Nếu bạn không đam mê về phía bạn hối hả, sẽ rất khó để duy trì động lực.
* Làm nghiên cứu của bạn.Trước khi bạn bắt đầu sự hối hả của mình, hãy chắc chắn rằng có một thị trường cho nó.
* Tạo một kế hoạch.Mục tiêu của bạn cho sự hối hả của bạn là gì?Bạn muốn kiếm bao nhiêu tiền?Bạn muốn làm việc trên nó trong bao lâu?
* Bắt đầu.Bạn bắt đầu càng sớm, bạn sẽ bắt đầu kiếm tiền sớm hơn.

** Nếu bạn sẵn sàng đưa vào công việc, bắt đầu một bên hối hả có thể là một cách tuyệt vời để kiếm thêm tiền và đạt được mục tiêu tài chính của bạn. **

### hashtags:

* #side Hustle
* #Làm ra tiền
* Thu nhập #Passive
* #khóa học trực tuyến
* #Blog
=======================================
### 3 Side Hustles That Can Make You $1,000+ a Day (Passively)

**1. ** **Create an online course**. If you have expertise in a particular area, you can create an online course and sell it on a platform like Udemy or Skillshare. You can set your own price, and you'll earn a commission for each sale.

**2. ** **Start a blog**. Blogging is a great way to share your knowledge and expertise with others, and it can also be a great way to make money. You can sell advertising on your blog, or you can use affiliate marketing to promote products and services.

**3. ** **Start a YouTube channel**. YouTube is a great platform for sharing your videos with the world. You can make money from YouTube through advertising, or you can sell your own products or services through your channel.

**Here are some tips for starting a successful side hustle:**

* Choose something you're passionate about. If you're not passionate about your side hustle, it will be difficult to stay motivated.
* Do your research. Before you start your side hustle, make sure there's a market for it.
* Create a plan. What are your goals for your side hustle? How much money do you want to make? How long do you want to work on it?
* Get started. The sooner you start, the sooner you'll start making money.

**If you're willing to put in the work, starting a side hustle can be a great way to make extra money and achieve your financial goals.**

### Hashtags:

* #side hustle
* #Makemoney
* #Passive income
* #online course
* #Blog

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock