Share 3 Amazon co jpへのアカウント登録

anhthoslipper

** Cách tạo tài khoản Amazon.co.jp **

## 1. ** Truy cập trang web Amazon.co.jp **

Bước đầu tiên là truy cập trang web Amazon.co.jp.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhập "Amazon.co.jp" vào thanh địa chỉ của trình duyệt.

## 2. ** Nhấp vào liên kết "Đăng nhập" ** **

Khi bạn đang ở trên trang web Amazon.co.jp, bạn sẽ thấy liên kết "Đăng nhập" ở góc trên cùng bên phải của trang.Nhấp vào liên kết này để tiến hành trang đăng ký.

## 3. ** Nhập địa chỉ email của bạn **

Trên trang đăng ký, bạn sẽ cần nhập địa chỉ email của mình.Đây sẽ là địa chỉ email mà bạn sử dụng để đăng nhập vào tài khoản Amazon của mình.

## 4. ** Tạo mật khẩu **

Tiếp theo, bạn sẽ cần tạo mật khẩu cho tài khoản Amazon của mình.Mật khẩu của bạn phải dài ít nhất 8 ký tự và phải bao gồm ít nhất một chữ cái và một số.

## 5. ** Xác nhận mật khẩu của bạn **

Khi bạn đã tạo mật khẩu, bạn sẽ cần xác nhận nó.Để làm điều này, chỉ cần nhập lại mật khẩu của bạn vào trường xác nhận.

## 6. ** Nhấp vào nút "Tạo tài khoản" **

Khi bạn đã xác nhận mật khẩu của mình, bạn có thể nhấp vào nút "Tạo tài khoản" để hoàn thành quy trình đăng ký.

## 7. ** Xác minh địa chỉ email của bạn **

Sau khi bạn đã tạo tài khoản Amazon của mình, bạn sẽ nhận được email từ Amazon.Email này sẽ chứa một liên kết xác minh.Bạn sẽ cần nhấp vào liên kết này để xác minh địa chỉ email của bạn và kích hoạt tài khoản của bạn.

## 8. ** Đăng nhập vào tài khoản của bạn **

Khi bạn đã xác minh địa chỉ email của mình, bạn có thể đăng nhập vào tài khoản Amazon của mình.Để làm điều này, chỉ cần truy cập trang web Amazon.co.jp và nhấp vào liên kết "Đăng nhập" ở góc trên cùng bên phải của trang.Nhập địa chỉ email và mật khẩu của bạn, sau đó nhấp vào nút "Đăng nhập" để đăng nhập vào tài khoản của bạn.

## 9. ** Bắt đầu mua sắm! **

Bây giờ bạn đã tạo một tài khoản Amazon.co.jp, bạn có thể bắt đầu mua sắm!Duyệt hàng triệu sản phẩm có sẵn trên Amazon.co.jp và tìm các mặt hàng hoàn hảo cho bạn.

### 5 hashtag ở dạng#

* #Amazon
* #Amazon.co.jp
* #Tạo một tài khoản
* #Đăng
* #mua sắm
=======================================
**How to Create an Amazon.co.jp Account**

## 1. **Visit the Amazon.co.jp website**

The first step is to visit the Amazon.co.jp website. You can do this by typing "Amazon.co.jp" into your browser's address bar.

## 2. **Click on the "Sign in" link**

Once you're on the Amazon.co.jp website, you'll see a "Sign in" link in the top right corner of the page. Click on this link to proceed to the sign-up page.

## 3. **Enter your email address**

On the sign-up page, you'll need to enter your email address. This will be the email address that you use to sign in to your Amazon account.

## 4. **Create a password**

Next, you'll need to create a password for your Amazon account. Your password must be at least 8 characters long and must include at least one letter and one number.

## 5. **Confirm your password**

Once you've created a password, you'll need to confirm it. To do this, simply type your password again in the confirmation field.

## 6. **Click on the "Create account" button**

Once you've confirmed your password, you can click on the "Create account" button to complete the sign-up process.

## 7. **Verify your email address**

After you've created your Amazon account, you'll receive an email from Amazon. This email will contain a verification link. You'll need to click on this link to verify your email address and activate your account.

## 8. **Sign in to your account**

Once you've verified your email address, you can sign in to your Amazon account. To do this, simply visit the Amazon.co.jp website and click on the "Sign in" link in the top right corner of the page. Enter your email address and password, and then click on the "Sign in" button to sign in to your account.

## 9. **Start shopping!**

Now that you've created an Amazon.co.jp account, you can start shopping! Browse the millions of products available on Amazon.co.jp and find the perfect items for you.

### 5 Hashtags in the form of #

* #Amazon
* #Amazon.co.jp
* #createanaccount
* #Signup
* #Shopping

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock