Ask 7 bước để xác minh tài khoản AdSense của bạn

crazyduck228

## 7 bước để xác minh tài khoản AdSense của bạn

** 1.Tạo một tài khoản AdSense **

Bước đầu tiên để xác minh tài khoản AdSense của bạn là tạo tài khoản.Bạn có thể làm điều này bằng cách truy cập trang web AdSense và nhấp vào nút "Tạo tài khoản".

** 2.Xác minh địa chỉ email của bạn **

Khi bạn đã tạo một tài khoản, bạn sẽ cần xác minh địa chỉ email của mình.Để làm điều này, chỉ cần nhấp vào liên kết được gửi đến địa chỉ email của bạn.

** 3.Thêm trang web của bạn vào AdSense **

Bước tiếp theo là thêm trang web của bạn vào AdSense.Để làm điều này, chỉ cần truy cập trang "AdSense của tôi" và nhấp vào nút "Thêm một trang web".

**4.Xác minh trang web của bạn **

Để bắt đầu kiếm tiền với AdSense, bạn sẽ cần xác minh trang web của mình.Để làm điều này, bạn sẽ cần cung cấp cho AdSense một bản sao mã HTML của trang web của bạn.

** 5.Thiết lập tài khoản AdSense của bạn **

Khi bạn đã xác minh trang web của mình, bạn có thể bắt đầu thiết lập tài khoản AdSense của mình.Điều này bao gồm chọn các định dạng quảng cáo bạn muốn hiển thị, thiết lập ngân sách của bạn và tạo các đơn vị quảng cáo của bạn.

** 6.Bắt đầu kiếm tiền **

Khi bạn đã thiết lập tài khoản AdSense của mình, bạn có thể bắt đầu kiếm tiền bằng cách hiển thị quảng cáo trên trang web của mình.Bạn sẽ kiếm được tiền bất cứ khi nào ai đó nhấp vào quảng cáo được hiển thị trên trang web của bạn.

** 7.Giám sát thu nhập của bạn **

Bạn có thể theo dõi thu nhập của mình bằng cách truy cập trang "AdSense".Trang này sẽ cho bạn thấy bạn kiếm được bao nhiêu tiền, bạn đã nhận được bao nhiêu lần nhấp và hơn thế nữa.

## 5 hashtag ở dạng #

* #Quảng cáo
* #google Adsense
* #Howtoverifyyouradsenseacount
* #MAKemoneyWithAdsense
* #Earnmoneywithadsense
=======================================
## 7 Steps to Verify Your AdSense Account

**1. Create an AdSense account**

The first step to verifying your AdSense account is to create an account. You can do this by visiting the AdSense website and clicking on the "Create an Account" button.

**2. Verify your email address**

Once you've created an account, you'll need to verify your email address. To do this, simply click on the link that was sent to your email address.

**3. Add your website to AdSense**

The next step is to add your website to AdSense. To do this, simply go to the "My AdSense" page and click on the "Add a Website" button.

**4. Verify your website**

In order to start earning money with AdSense, you'll need to verify your website. To do this, you'll need to provide AdSense with a copy of your website's HTML code.

**5. Set up your AdSense account**

Once you've verified your website, you can start setting up your AdSense account. This includes choosing the ad formats you want to display, setting your budget, and creating your ad units.

**6. Start earning money**

Once you've set up your AdSense account, you can start earning money by displaying ads on your website. You'll earn money whenever someone clicks on an ad that's displayed on your website.

**7. Monitor your earnings**

You can monitor your earnings by going to the "My AdSense" page. This page will show you how much money you've earned, how many clicks you've received, and more.

## 5 Hashtags in the form of #

* #Adsense
* #Googleadsense
* #HowToVerifyYourAdSenseAccount
* #MAKemoneyWithAdsense
* #Earnmoneywithadsense

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock