Account Paypal dùng chung wifi có bị limit

tuyenlambui

#PayPal #Wifi #Shared #Limit #Account ### Cách chia sẻ tài khoản PayPal của bạn với kết nối WiFi giới hạn

PayPal là một dịch vụ thanh toán trực tuyến phổ biến cho phép bạn gửi và nhận tiền từ bạn bè, gia đình và doanh nghiệp.Bạn cũng có thể sử dụng PayPal để mua hàng trực tuyến.Tuy nhiên, nếu bạn có kết nối WiFi hạn chế, bạn có thể tự hỏi liệu bạn có thể chia sẻ tài khoản PayPal của mình với người khác không.

Tin tốt là bạn có thể chia sẻ tài khoản PayPal của mình với người khác, ngay cả khi bạn có kết nối WiFi hạn chế.Đây là cách:

1. Mở ứng dụng PayPal trên điện thoại của bạn.
2. Nhấn vào biểu tượng "Cài đặt".
3. Nhấn "Bảo mật".
4. Nhấn "Chia sẻ".
5. Nhấn "Thêm một người".
6. Nhập địa chỉ email của người bạn muốn chia sẻ tài khoản của mình.
7. Nhấn "Gửi".

Người bạn đã thêm sẽ nhận được một email có liên kết đến tài khoản PayPal của bạn.Họ có thể nhấp vào liên kết để chấp nhận lời mời của bạn và bắt đầu sử dụng tài khoản của bạn.

Hãy nhớ rằng khi bạn chia sẻ tài khoản PayPal của mình với ai đó, họ sẽ có quyền truy cập vào tất cả các khoản tiền của bạn.Điều này có nghĩa là họ có thể gửi và nhận tiền, mua hàng và xem lịch sử giao dịch của bạn.Nếu bạn không thoải mái với ai đó có quyền truy cập vào tất cả các khoản tiền của bạn, bạn không nên chia sẻ tài khoản PayPal của mình với họ.

### 5 hashtag ở dạng#

#PayPal #Wifi #Shared #Limit #Account
=======================================
#PayPal #Wifi #sharing #Limit #Account ### How to share your Paypal account with a limited wifi connection

Paypal is a popular online payment service that allows you to send and receive money from friends, family, and businesses. You can also use Paypal to make purchases online. However, if you have a limited wifi connection, you may be wondering if you can share your Paypal account with others.

The good news is that you can share your Paypal account with others, even if you have a limited wifi connection. Here's how:

1. Open the Paypal app on your phone.
2. Tap the "Settings" icon.
3. Tap "Security".
4. Tap "Sharing".
5. Tap "Add a person".
6. Enter the email address of the person you want to share your account with.
7. Tap "Send".

The person you added will receive an email with a link to your Paypal account. They can click on the link to accept your invitation and start using your account.

Keep in mind that when you share your Paypal account with someone, they will have access to all of your funds. This means that they can send and receive money, make purchases, and view your transaction history. If you are not comfortable with someone having access to all of your funds, you should not share your Paypal account with them.

### 5 hashtags in the form of #

#PayPal #Wifi #sharing #Limit #Account

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock