các bác cho e hỏi về 1 info chính e muốn ver 2 acc paypal

** Cách xác minh hai tài khoản trên PayPal **

PayPal là một phương thức thanh toán trực tuyến phổ biến cho phép bạn gửi và nhận tiền từ bạn bè, gia đình và doanh nghiệp.Để bảo vệ tài khoản của bạn, PayPal yêu cầu bạn xác minh danh tính của mình bằng cách cung cấp tên, địa chỉ và thông tin cá nhân khác của bạn.Bạn cũng có thể xác minh tài khoản của mình bằng cách liên kết nó với tài khoản ngân hàng hoặc thẻ tín dụng.

Nếu bạn có hai tài khoản PayPal, bạn có thể cần xác minh cả hai tài khoản để sử dụng tất cả các tính năng mà PayPal cung cấp.Ví dụ: bạn có thể cần xác minh cả hai tài khoản để gửi tiền cho bạn bè và gia đình hoặc rút tiền từ số dư PayPal của bạn.

Để xác minh hai tài khoản trên PayPal, bạn sẽ cần làm theo các bước sau:

1. ** Đăng nhập vào tài khoản PayPal của bạn. **
2. ** Nhấp vào tab ** "Cài đặt **". **
3. ** Nhấp vào tab ** "Bảo mật **". **
4. ** Nhấp vào liên kết ** "Xác minh tài khoản của bạn **". **
5. ** Làm theo hướng dẫn trên màn hình để xác minh tài khoản của bạn. **

Bạn có thể cần cung cấp tên, địa chỉ, số điện thoại và thông tin cá nhân khác của bạn.Bạn cũng có thể cần liên kết tài khoản PayPal của mình với tài khoản ngân hàng hoặc thẻ tín dụng.

Khi bạn đã xác minh tài khoản của mình, bạn sẽ có thể sử dụng tất cả các tính năng mà PayPal cung cấp.

** Hashtags: **

* #PayPal
* #Twoaccounts
* #Xác minh
* #bảo vệ
* #OnlinePayment
=======================================
**How to verify two accounts on PayPal**

PayPal is a popular online payment method that allows you to send and receive money from friends, family, and businesses. In order to protect your account, PayPal requires that you verify your identity by providing your name, address, and other personal information. You can also verify your account by linking it to a bank account or credit card.

If you have two PayPal accounts, you may need to verify both accounts in order to use all of the features that PayPal offers. For example, you may need to verify both accounts in order to send money to friends and family, or to withdraw money from your PayPal balance.

To verify two accounts on PayPal, you will need to follow these steps:

1. **Log in to your PayPal account.**
2. **Click on the **"Settings**" tab.**
3. **Click on the **"Security**" tab.**
4. **Click on the **"Verify your account**" link.**
5. **Follow the instructions on the screen to verify your account.**

You may need to provide your name, address, phone number, and other personal information. You may also need to link your PayPal account to a bank account or credit card.

Once you have verified your account, you will be able to use all of the features that PayPal offers.

**Hashtags:**

* #PayPal
* #Twoaccounts
* #Verification
* #security
* #OnlinePayment

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock