Ask Cách mua terk trên bitrue

Bikeappmoney

** Cách mua terk trên bitrue **

** 1.Tạo một tài khoản bitrue **

Bước đầu tiên là tạo một tài khoản bitrue.Bạn có thể làm điều này bằng cách truy cập trang web BitRue và nhấp vào nút "Đăng ký".Bạn sẽ cần cung cấp địa chỉ email, mật khẩu và mã xác minh.

** 2.Xác thực tài khoản của bạn**

Khi bạn đã tạo tài khoản của mình, bạn sẽ cần xác minh nó.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào nút "Xác minh email" và nhập mã xác minh được gửi đến địa chỉ email của bạn.

** 3.Tiền gửi **

Để mua terk, bạn sẽ cần gửi tiền vào tài khoản bitrue của mình.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào nút "Tiền gửi" và chọn loại tiền mà bạn muốn gửi.Sau đó, bạn sẽ được cung cấp một địa chỉ tiền gửi.Bạn có thể gửi tiền đến địa chỉ này từ một trao đổi tiền điện tử khác hoặc từ ví cá nhân.

**4.Mua terk **

Khi bạn đã gửi tiền vào tài khoản bitrue của mình, bạn có thể mua Terk.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào tab "Market" và tìm kiếm "Terk".Sau đó, bạn sẽ được trình bày với một danh sách các đơn đặt hàng mua và bán.Bạn có thể đặt hàng mua hàng bằng cách nhập số lượng terk mà bạn muốn mua và giá mà bạn sẵn sàng trả.

** 5.Rút terk của bạn **

Khi bạn đã mua Terk, bạn có thể rút nó vào ví cá nhân của mình.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào nút "Rút tiền" và chọn loại tiền mà bạn muốn rút.Sau đó, bạn sẽ được cung cấp một địa chỉ rút tiền.Bạn có thể gửi terk đến địa chỉ này từ tài khoản bitrue của bạn.

** Dưới đây là 5 hashtag mà bạn có thể sử dụng cho bài viết của mình: **

* #terk
* #bitrue
* #cryptocurrency
* #buyingcryptocurrency
* #WithDrawingCryptocurrency
=======================================
**How to Buy TERK on Bitrue**

**1. Create a Bitrue account**

The first step is to create a Bitrue account. You can do this by visiting the Bitrue website and clicking on the "Sign Up" button. You will need to provide your email address, password, and a verification code.

**2. Verify your account**

Once you have created your account, you will need to verify it. You can do this by clicking on the "Verify Email" button and entering the verification code that was sent to your email address.

**3. Deposit funds**

In order to buy TERK, you will need to deposit funds into your Bitrue account. You can do this by clicking on the "Deposit" button and selecting the currency that you want to deposit. You will then be provided with a deposit address. You can send funds to this address from another cryptocurrency exchange or from a personal wallet.

**4. Purchase TERK**

Once you have deposited funds into your Bitrue account, you can purchase TERK. You can do this by clicking on the "Market" tab and searching for "TERK". You will then be presented with a list of buy and sell orders. You can place a buy order by entering the amount of TERK that you want to purchase and the price that you are willing to pay.

**5. Withdraw your TERK**

Once you have purchased TERK, you can withdraw it to your personal wallet. You can do this by clicking on the "Withdraw" button and selecting the currency that you want to withdraw. You will then be provided with a withdrawal address. You can send TERK to this address from your Bitrue account.

**Here are 5 hashtags that you can use for your article:**

* #terk
* #bitrue
* #cryptocurrency
* #buyingcryptocurrency
* #WithDrawingCryptocurrency

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock