Ask Cách rút thu nhập của bạn từ Google AdSense trên miền .US miền

Etsystoregifts

## Cách rút thu nhập của bạn từ Google AdSense trên miền

1. ** Đăng nhập vào tài khoản AdSense của bạn. ** Bạn có thể làm điều này bằng cách truy cập ** adsense.google.com ** và nhấp vào ** Đăng nhập **.
2. ** Nhấp vào ** ** Thanh toán ** ** Trong menu bên trái. **
3. ** Nhấp vào ** ** Rút tiền ** **. **
4. ** Nhập số tiền bạn muốn rút. ** Bạn có thể rút tối thiểu 10 đô la.
5. ** Chọn phương thức thanh toán của bạn. ** Bạn có thể chọn nhận khoản thanh toán của mình theo tài khoản ngân hàng, chuyển khoản hoặc kiểm tra.
6. ** Nhấp vào ** ** Rút tiền ** **. **

Khoản thanh toán của bạn sẽ được xử lý trong vòng 24 giờ.Bạn có thể theo dõi trạng thái thanh toán của mình trong tài khoản AdSense của mình.

** Dưới đây là 5 hashtag mà bạn có thể sử dụng cho bài viết này: **

* #google Adsense
* #WithDrawal
* #Payments
* #Tài khoản ngân hàng
* #WiRetRansfer
=======================================
## How to withdraw your income from Google Adsense on the domain

1. **Sign in to your AdSense account.** You can do this by going to **adsense.google.com** and clicking **Sign in**.
2. **Click ** **Payments** **in the left menu.**
3. **Click ** **Withdraw** **.**
4. **Enter the amount you want to withdraw.** You can withdraw a minimum of $10.
5. **Select your payment method.** You can choose to receive your payment by bank account, wire transfer, or check.
6. **Click ** **Withdraw** **.**

Your payment will be processed within 24 hours. You can track the status of your payment in your AdSense account.

**Here are 5 hashtags that you can use for this article:**

* #Googleadsense
* #WithDrawal
* #Payments
* #BankAccount
* #WiRetRansfer

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock