Hỏi cách rút tiền từ Paypal us về vn ( có hậu tạ)

lychaualanis

#PayPal #withdraw #Money #Vietnam #ThanksGiving ### Cách rút tiền từ PayPal chúng tôi đến Việt Nam (với Lễ Tạ ơn)

Lễ Tạ ơn là thời gian để dành lời cảm ơn và dành thời gian cho những người thân yêu.Đó cũng là thời gian để suy nghĩ về tài chính của bạn và làm thế nào bạn có thể tận dụng tối đa tiền của mình.Nếu bạn có tài khoản PayPal, bạn có thể dễ dàng rút tiền từ tài khoản Hoa Kỳ vào tài khoản ngân hàng Việt Nam của bạn.Đây là cách:

1. ** Đăng nhập vào tài khoản PayPal của bạn. **
2. Nhấp vào tab ** "Rút" **.
3. Chọn ** "Tài khoản ngân hàng" ** làm phương thức rút tiền của bạn.
4. Nhập số tài khoản ngân hàng ** Việt Nam của bạn ** và ** số định tuyến **.
5. Nhập số tiền bạn muốn rút.
6. Nhấp vào ** "Rút tiền" **.

Tiền của bạn sẽ được gửi đến tài khoản ngân hàng Việt Nam của bạn trong vòng 3-5 ngày làm việc.

** Lưu ý: ** Có một khoản phí 2,99 đô la cho mỗi lần rút tiền.

** Dưới đây là một số lời khuyên để rút tiền từ PayPal chúng tôi đến Việt Nam: **

* Đảm bảo rằng tài khoản ngân hàng Việt Nam của bạn có cùng tên với tài khoản PayPal của bạn.
* Nếu bạn đang rút một số tiền lớn, bạn có thể cần cung cấp thêm thông tin nhận dạng.
* Bạn cũng có thể rút tiền từ tài khoản PayPal của mình vào ví Bitcoin.Đây là một tùy chọn an toàn hơn, nhưng có thể mất nhiều thời gian hơn để tiền của bạn đến.

**Lễ tạ ơn vui vẻ!**

### 5 hashtags:

* #PayPal
* #rút
* #Tiền bạc
* #Việt Nam
* #ThanksGiving
=======================================
#PayPal #withdraw #Money #Vietnam #ThanksGiving ### How to withdraw money from Paypal US to Vietnam (with Thanksgiving)

Thanksgiving is a time for giving thanks and spending time with loved ones. It's also a time to think about your finances and how you can make the most of your money. If you have a Paypal account, you can easily withdraw money from your US account to your Vietnamese bank account. Here's how:

1. **Log in to your Paypal account.**
2. Click on the **"Withdraw"** tab.
3. Select **"Bank Account"** as your withdrawal method.
4. Enter your **Vietnamese bank account number** and **routing number**.
5. Enter the amount of money you want to withdraw.
6. Click on **"Withdraw"**.

Your money will be sent to your Vietnamese bank account within 3-5 business days.

**Note:** There is a fee of $2.99 for each withdrawal.

**Here are some tips for withdrawing money from Paypal US to Vietnam:**

* Make sure that your Vietnamese bank account is in the same name as your Paypal account.
* If you are withdrawing a large amount of money, you may need to provide additional identification information.
* You can also withdraw money from your Paypal account to a Bitcoin wallet. This is a more secure option, but it may take longer for your money to arrive.

**Happy Thanksgiving!**

### 5 Hashtags:

* #PayPal
* #withdraw
* #Money
* #Vietnam
* #ThanksGiving

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock