Ask Hỏi về withraw tiền từ pp về bank

Nowggtiktoktgb

#PayPal #WithDrawal #Bank #Money #payment ### Cách rút tiền từ PayPal sang tài khoản ngân hàng

PayPal là một phương thức thanh toán trực tuyến phổ biến cho phép bạn gửi và nhận tiền từ bạn bè, gia đình và doanh nghiệp.Bạn cũng có thể sử dụng PayPal để mua hàng trực tuyến.Tuy nhiên, nếu bạn muốn rút tiền từ tài khoản PayPal vào tài khoản ngân hàng của mình, có một vài điều bạn cần biết.

** 1.Xác minh tài khoản PayPal của bạn **

Trước khi bạn có thể rút tiền từ tài khoản PayPal của mình, bạn cần xác minh tài khoản của mình.Điều này có nghĩa là cung cấp PayPal với tên, địa chỉ và số điện thoại đầy đủ của bạn.Bạn cũng có thể xác minh tài khoản của mình bằng cách liên kết nó với tài khoản ngân hàng của bạn.

** 2.Thiết lập phương pháp rút tiền **

Khi tài khoản của bạn được xác minh, bạn cần thiết lập phương thức rút tiền.Bạn có thể chọn rút tiền vào tài khoản ngân hàng, thẻ ghi nợ hoặc tài khoản tiền mặt PayPal của bạn.

** 3.Bắt đầu rút tiền **

Để bắt đầu rút tiền, hãy đăng nhập vào tài khoản PayPal của bạn và nhấp vào tab "Rút tiền".Nhập số tiền bạn muốn rút tiền và chọn phương thức rút tiền của bạn.Sau đó, bạn sẽ được nhắc nhập thông tin tài khoản ngân hàng hoặc số thẻ ghi nợ.

**4.Đợi cho việc rút tiền của bạn được xử lý **

Rút tiền PayPal thường mất 1-3 ngày làm việc để xử lý.Bạn sẽ nhận được một thông báo email sau khi việc rút tiền của bạn đã được hoàn thành.

** 5.Kiểm tra tài khoản ngân hàng của bạn **

Khi việc rút tiền của bạn đã được xử lý, bạn có thể kiểm tra tài khoản ngân hàng của mình để xem tiền.

** Mẹo rút tiền từ PayPal **

* Nếu bạn đang rút một số tiền lớn, PayPal có thể yêu cầu bạn xác minh danh tính của mình.Điều này có thể liên quan đến việc cung cấp một bản sao giấy phép lái xe của bạn hoặc ID do chính phủ cấp khác.
* PayPal tính phí rút tiền.Phí khác nhau tùy thuộc vào số tiền bạn đang rút và phương pháp rút tiền bạn chọn.
* Bạn chỉ có thể rút tiền từ số dư PayPal của mình.Nếu bạn có số dư âm, bạn sẽ không thể rút tiền.

### 5 hashtag ở dạng#

* #PayPalWithDrawal
* #BankAccountWithDrawal
* #PayPalmoney
* #thanh toán Paypal
* #paypalcash
=======================================
#PayPal #WithDrawal #Bank #Money #payment ### How to withdraw money from PayPal to bank account

PayPal is a popular online payment method that allows you to send and receive money from friends, family, and businesses. You can also use PayPal to make purchases online. However, if you want to withdraw money from your PayPal account to your bank account, there are a few things you need to know.

**1. Verify your PayPal account**

Before you can withdraw money from your PayPal account, you need to verify your account. This means providing PayPal with your full name, address, and phone number. You can also verify your account by linking it to your bank account.

**2. Set up a withdrawal method**

Once your account is verified, you need to set up a withdrawal method. You can choose to withdraw money to your bank account, your debit card, or your PayPal Cash account.

**3. Initiate a withdrawal**

To initiate a withdrawal, log in to your PayPal account and click on the "Withdraw" tab. Enter the amount you want to withdraw and select your withdrawal method. You will then be prompted to enter your bank account information or debit card number.

**4. Wait for your withdrawal to be processed**

PayPal withdrawals typically take 1-3 business days to process. You will receive an email notification once your withdrawal has been completed.

**5. Check your bank account**

Once your withdrawal has been processed, you can check your bank account to see the funds.

**Tips for withdrawing money from PayPal**

* If you are withdrawing a large amount of money, PayPal may require you to verify your identity. This may involve providing a copy of your driver's license or other government-issued ID.
* PayPal charges a fee for withdrawals. The fee varies depending on the amount you are withdrawing and the withdrawal method you choose.
* You can only withdraw money from your PayPal balance. If you have a negative balance, you will not be able to withdraw money.

### 5 hashtags in the form of #

* #PayPalWithDrawal
* #BankAccountWithDrawal
* #PayPalmoney
* #PayPalPayment
* #paypalcash

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock