Share How to get Etsy verification code

Crackon113

** Cách lấy mã xác minh Etsy của bạn **

Etsy là một thị trường trực tuyến nơi bạn có thể bán đồ thủ công, cổ điển và đồ thủ công.Để bán trên Etsy, bạn cần xác minh tài khoản của mình.Điều này liên quan đến việc cung cấp tên đầy đủ, địa chỉ và số điện thoại của bạn.Bạn cũng sẽ cần tải lên một bức ảnh của ID do chính phủ cấp.

Khi bạn đã xác minh tài khoản của mình, bạn sẽ có thể thiết lập một cửa hàng và bắt đầu bán sản phẩm của mình.Tuy nhiên, trước khi bạn có thể bắt đầu bán hàng, bạn cần lấy mã xác minh ETSY của mình.

Mã xác minh ETSY là một mã duy nhất được gửi đến số điện thoại của bạn.Bạn cần nhập mã này vào tài khoản Etsy của mình để xác minh số điện thoại của bạn.Điều này giúp bảo vệ tài khoản của bạn khỏi gian lận.

Để nhận mã xác minh Etsy của bạn, hãy làm theo các bước sau:

1. Truy cập cài đặt tài khoản Etsy của bạn.
2. Nhấp vào tab Xác minh ** **.
3. Nhập số điện thoại của bạn và nhấp vào ** Gửi mã **.
4. Bạn sẽ nhận được một tin nhắn văn bản với mã xác minh Etsy của bạn.
5. Nhập mã vào trường trên Etsy và nhấp ** Xác minh **.

Mã xác minh ETSY của bạn sẽ hết hạn sau 24 giờ.Nếu bạn không nhận được mã của mình trong vòng 24 giờ, bạn có thể yêu cầu một mã mới.

** Dưới đây là 5 hashtag mà bạn có thể sử dụng cho bài viết này: **

* #etsy
* #etsyseller
* #Etsyverization
* #EtsyverificationCode
* #etsyselling
=======================================
**How to Get Your Etsy Verification Code**

Etsy is an online marketplace where you can sell handmade, vintage, and craft supplies. In order to sell on Etsy, you need to verify your account. This involves providing your full name, address, and phone number. You will also need to upload a photo of your government-issued ID.

Once you have verified your account, you will be able to set up a shop and start selling your products. However, before you can start making sales, you need to get your Etsy verification code.

The Etsy verification code is a unique code that is sent to your phone number. You need to enter this code into your Etsy account in order to verify your phone number. This helps to protect your account from fraud.

To get your Etsy verification code, follow these steps:

1. Go to your Etsy account settings.
2. Click on the **Verification** tab.
3. Enter your phone number and click **Send Code**.
4. You will receive a text message with your Etsy verification code.
5. Enter the code into the field on Etsy and click **Verify**.

Your Etsy verification code will expire after 24 hours. If you don't receive your code within 24 hours, you can request a new one.

**Here are 5 hashtags that you can use for this article:**

* #etsy
* #etsyseller
* #etsyverification
* #EtsyverificationCode
* #etsyselling

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock