Share How To Sign Up For Amazon Relay

## Cách đăng ký Relay Amazon

Amazon Relay là một dịch vụ giao hàng cho phép bạn gửi các gói Amazon của bạn được gửi đến một Locker Hub Hub Locker hoặc Amazon Pickup địa phương.Đây có thể là một lựa chọn thuận tiện nếu bạn không phải lúc nào cũng ở nhà để nhận gói hàng của mình hoặc nếu bạn muốn tránh phải gặp tài xế giao hàng ở cửa nhà bạn.

Để đăng ký Relay Amazon, hãy làm theo các bước sau:

1. Truy cập trang web Amazon Relay và nhấp ** Đăng ký **.
2. Nhập địa chỉ email và mật khẩu của bạn.
3. Chọn vị trí giao hàng ưa thích của bạn.
4. Nhấp vào ** Tiếp tục **.

Sau đó, bạn sẽ có thể xem danh sách tất cả các vị trí của Amazon Hub và Amazon Pickup trong khu vực của bạn.Chọn vị trí mà bạn muốn các gói của bạn được giao.

Khi bạn đã chọn một vị trí giao hàng, bạn sẽ có thể bắt đầu sử dụng Amazon Relay.Khi bạn đặt hàng trên Amazon, bạn sẽ có tùy chọn để chọn Amazon Relay làm phương thức phân phối của bạn.Gói của bạn sau đó sẽ được chuyển đến Locker Hub Hub hoặc vị trí đón Amazon mà bạn đã chọn.

Bạn có thể theo dõi tiến trình của gói của mình trên trang web Amazon hoặc bằng cách sử dụng ứng dụng Amazon.Khi gói hàng của bạn đã sẵn sàng để nhận, bạn sẽ nhận được một thông báo.Sau đó, bạn có thể nhận gói hàng của mình tại Amazon Hub Locker hoặc Amazon Pickup Vị trí thuận tiện cho bạn.

** Lợi ích của việc sử dụng Relay Amazon **

Có một số lợi ích khi sử dụng Relay Amazon, bao gồm:

* Thuận tiện: Bạn có thể nhận gói hàng của mình tại một thời điểm thuận tiện cho bạn.
* Bảo mật: Gói của bạn được bảo mật trong một tủ khóa Amazon Hub hoặc Amazon Pickup cho đến khi bạn nhặt nó lên.
* Tính linh hoạt: Bạn có thể chọn giao gói của mình đến một vị trí khác nếu kế hoạch của bạn thay đổi.

** Amazon Relay có giá bao nhiêu? **

Amazon Relay là miễn phí cho các thành viên Prime.Đối với các thành viên không chính, chi phí là 5,99 đô la mỗi lần giao hàng.

** Rơle Amazon có sẵn trong khu vực của tôi không? **

Amazon Relay có sẵn tại hơn 900 thành phố và thị trấn ở Hoa Kỳ.Để xem nếu Amazon Relay có sẵn trong khu vực của bạn, hãy truy cập trang web của Amazon Relay.

** Hashtags: **

* #AmazonRelay
* #amazondelivery
* #ConvenientDelivery
* #SecureDelivery
* #FlexIBleDelivery
=======================================
## How to Sign Up for Amazon Relay

Amazon Relay is a delivery service that allows you to have your Amazon packages delivered to a local Amazon Hub Locker or Amazon Pickup Location. This can be a convenient option if you're not always home to receive your packages, or if you want to avoid having to meet a delivery driver at your door.

To sign up for Amazon Relay, follow these steps:

1. Go to the Amazon Relay website and click **Sign Up**.
2. Enter your email address and password.
3. Select your preferred delivery location.
4. Click **Continue**.

You will then be able to view a list of all the Amazon Hub Lockers and Amazon Pickup Locations in your area. Select the location where you would like your packages to be delivered.

Once you have selected a delivery location, you will be able to start using Amazon Relay. When you place an order on Amazon, you will have the option to select Amazon Relay as your delivery method. Your package will then be delivered to the Amazon Hub Locker or Amazon Pickup Location that you selected.

You can track your package's progress on the Amazon website or by using the Amazon app. When your package is ready for pickup, you will receive a notification. You can then pick up your package at the Amazon Hub Locker or Amazon Pickup Location at your convenience.

**Benefits of using Amazon Relay**

There are a number of benefits to using Amazon Relay, including:

* Convenience: You can pick up your package at a time that's convenient for you.
* Security: Your package is secure in an Amazon Hub Locker or Amazon Pickup Location until you pick it up.
* Flexibility: You can choose to have your package delivered to a different location if your plans change.

**How much does Amazon Relay cost?**

Amazon Relay is free for Prime members. For non-Prime members, the cost is $5.99 per delivery.

**Is Amazon Relay available in my area?**

Amazon Relay is available in over 900 cities and towns in the United States. To see if Amazon Relay is available in your area, visit the Amazon Relay website.

**Hashtags:**

* #AmazonRelay
* #amazondelivery
* #ConvenientDelivery
* #SecureDelivery
* #FlexIBleDelivery

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock