Tips Hướng dẫn tạo cửa hàng trên eHighway - Global Dropshipping Platform

hongmai499

## Cách tạo một cửa hàng trên Ehighway - Nền tảng thả toàn cầu

Ehighway là một nền tảng thả toàn cầu cho phép bạn tạo một cửa hàng và bắt đầu bán sản phẩm của mình mà không phải lo lắng về hàng tồn kho hoặc vận chuyển.Trong hướng dẫn này, chúng tôi sẽ hướng dẫn bạn trong quá trình tạo một cửa hàng trên Ehighway.

### Bước 1: Tạo tài khoản

Bước đầu tiên là tạo một tài khoản trên Ehighway.Để làm điều này, hãy truy cập trang web Ehighway và nhấp vào liên kết "Tạo tài khoản".Sau đó, bạn sẽ được yêu cầu nhập địa chỉ email của bạn và tạo mật khẩu.

### Bước 2: Thêm sản phẩm của bạn

Khi bạn đã tạo một tài khoản, bạn có thể bắt đầu thêm sản phẩm của mình.Để làm điều này, nhấp vào tab "Sản phẩm" và nhấp vào nút "Thêm sản phẩm".Sau đó, bạn sẽ được yêu cầu nhập thông tin sau về sản phẩm của mình:

* Tiêu đề
* Sự miêu tả
* Giá
* Hình ảnh
* Hàng tồn kho

### Bước 3: Đặt giá vận chuyển của bạn

Ehighway cho phép bạn đặt giá vận chuyển của riêng bạn.Để thực hiện việc này, nhấp vào tab "Vận chuyển" và nhấp vào nút "Thêm tỷ lệ vận chuyển".Sau đó, bạn sẽ được yêu cầu nhập thông tin sau về tỷ lệ vận chuyển của bạn:

* Quốc gia
* Phương pháp vận chuyển
* Giá vận chuyển

### Bước 4: Đặt phương thức thanh toán của bạn

Ehighway cho phép bạn chấp nhận thanh toán thông qua nhiều phương thức khác nhau, bao gồm thẻ tín dụng, paypal và chuyển khoản ngân hàng.Để đặt phương thức thanh toán của bạn, nhấp vào tab "Thanh toán" và nhấp vào nút "Thêm phương thức thanh toán".Sau đó, bạn sẽ được yêu cầu nhập thông tin sau về phương thức thanh toán của bạn:

* Tên
* Sự miêu tả
* Hướng dẫn

### Bước 5: Xuất bản cửa hàng của bạn

Khi bạn đã thêm sản phẩm của mình, đặt giá vận chuyển và đặt phương thức thanh toán của bạn, bạn có thể xuất bản cửa hàng của mình.Để thực hiện việc này, nhấp vào tab "Cài đặt" và nhấp vào nút "Xuất bản Store".

### Phần kết luận

Tạo một cửa hàng trên Ehighway là một quá trình đơn giản.Bằng cách làm theo các bước trong hướng dẫn này, bạn có thể có cửa hàng của mình và chạy ngay lập tức.

## 5 hashtags:

* #Ehighway
* #Vận chuyển thả
* #globaldroppingplatform
* #CreateEastore
* #bắt đầu bán
=======================================
## How to create a store on Ehighway - Global Dropping Platform

Ehighway is a global dropping platform that allows you to create a store and start selling your products without having to worry about inventory or shipping. In this guide, we will walk you through the process of creating a store on Ehighway.

### Step 1: Create an account

The first step is to create an account on Ehighway. To do this, visit the Ehighway website and click on the "Create an account" link. You will then be asked to enter your email address and create a password.

### Step 2: Add your products

Once you have created an account, you can start adding your products. To do this, click on the "Products" tab and click on the "Add product" button. You will then be asked to enter the following information about your product:

* Title
* Description
* Price
* Images
* Inventory

### Step 3: Set your shipping rates

Ehighway allows you to set your own shipping rates. To do this, click on the "Shipping" tab and click on the "Add shipping rate" button. You will then be asked to enter the following information about your shipping rate:

* Country
* Shipping method
* Shipping cost

### Step 4: Set your payment methods

Ehighway allows you to accept payments through a variety of methods, including credit cards, PayPal, and bank transfers. To set your payment methods, click on the "Payments" tab and click on the "Add payment method" button. You will then be asked to enter the following information about your payment method:

* Name
* Description
* Instructions

### Step 5: Publish your store

Once you have added your products, set your shipping rates, and set your payment methods, you can publish your store. To do this, click on the "Settings" tab and click on the "Publish store" button.

### Conclusion

Creating a store on Ehighway is a simple process. By following the steps in this guide, you can have your store up and running in no time.

## 5 hashtags:

* #Ehighway
* #Dropshipping
* #globaldroppingplatform
* #createastore
* #startselling

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock