Ask Mã thông báo OXT là gì?

## Mã thông báo OXT là gì?

Mã thông báo OXT là một mã định danh duy nhất được sử dụng để xác định tài khoản OXT của bạn.Đây là mã chữ và số 16 chữ số được tạo khi bạn tạo tài khoản của mình.Bạn có thể tìm thấy mã thông báo OXT của mình trong phần ** cài đặt ** tài khoản của bạn.

Mã thông báo OXT được sử dụng để xác minh danh tính của bạn khi bạn đăng nhập vào tài khoản của mình.Nó cũng được sử dụng để đặt lại mật khẩu của bạn nếu bạn quên nó.

Nếu bạn mất mã thông báo OXT của mình, bạn có thể đặt lại bằng cách làm theo các bước sau:

1. Chuyển đến phần ** cài đặt ** tài khoản của bạn.
2. Nhấp vào tab ** Bảo mật **.
3. Trong ** Xác thực hai yếu tố **, nhấp vào liên kết ** Đặt lại mã thông báo **.
4. Nhập mật khẩu OXT của bạn và nhấp vào nút ** Đặt lại **.

Một mã thông báo OXT mới sẽ được tạo và gửi đến địa chỉ email của bạn.Sau đó, bạn có thể sử dụng mã này để đăng nhập vào tài khoản của mình.

## hashtags

* #Oxt
* #Xác thực hai yếu tố
* #bảo vệ
* #Đặt lại mật khẩu
* Mã #notification
=======================================
## What is the OXT notification code?

The OXT notification code is a unique identifier that is used to identify your OXT account. It is a 16-digit alphanumeric code that is generated when you create your account. You can find your OXT notification code in the **Settings** section of your account.

The OXT notification code is used to verify your identity when you log in to your account. It is also used to reset your password if you forget it.

If you lose your OXT notification code, you can reset it by following these steps:

1. Go to the **Settings** section of your account.
2. Click on the **Security** tab.
3. Under **Two-factor authentication**, click on the **Reset notification code** link.
4. Enter your OXT password and click on the **Reset** button.

A new OXT notification code will be generated and sent to your email address. You can then use this code to log in to your account.

## Hashtags

* #Oxt
* #two-factor authentication
* #security
* #password reset
* #notification code

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock