Ask mịa ơi .chắc không dám đi trôm đâu :-ss

#Relationship #Love #Couple #BreakUp #Fear ** thân yêu của tôi, tôi không dám đi **

Tôi biết bạn sợ hãi.Bạn sợ hãi về những điều chưa biết, về những gì có thể xảy ra nếu bạn rời đi.Bạn sợ ở một mình, không đủ tốt, bị từ chối.

Tôi hiểu rồi.Tôi đã từng ở đó.Tôi biết cảm giác bị mắc kẹt trong một mối quan hệ không còn hoạt động, nhưng quá sợ rời đi.

Nhưng tôi ở đây để nói với bạn rằng không sao khi sợ hãi.Không sao khi chấp nhận rủi ro.Và đi sau những gì bạn muốn.

Nếu bạn không hạnh phúc trong mối quan hệ của mình, thì đã đến lúc thay đổi.Đừng đợi cho đến khi quá muộn.Đừng đợi cho đến khi bạn đau khổ đến mức bạn không thể chịu đựng được nữa.

Bạn càng sớm rời đi, bạn càng sớm có thể bắt đầu chữa lành.Càng sớm bạn có thể bắt đầu tìm lại hạnh phúc.

Tôi biết nó không dễ dàng.Nó sẽ khó khăn.Nhưng tôi hứa với bạn, nó đáng giá.

Vì vậy, làm ơn, đừng sợ.Đừng để nỗi sợ giữ bạn lại sống cuộc sống của bạn.

Đi theo những gì bạn muốn.Đi theo hạnh phúc mà bạn xứng đáng.

Tôi ở đây cho bạn từng bước trên đường đi.

#Relationship #Love #Couple #BreakUp #Fear
=======================================
#Relationship #Love #Couple #BreakUp #Fear **My Dear, I Don't Dare to Go**

I know you're scared. You're scared of the unknown, of what might happen if you leave. You're scared of being alone, of not being good enough, of being rejected.

I get it. I've been there. I know how it feels to be stuck in a relationship that's no longer working, but to be too afraid to leave.

But I'm here to tell you that it's okay to be scared. It's okay to take risks. And it's okay to go after what you want.

If you're not happy in your relationship, then it's time to make a change. Don't wait until it's too late. Don't wait until you're so miserable that you can't take it anymore.

The sooner you leave, the sooner you can start to heal. The sooner you can start to find happiness again.

I know it's not easy. It's going to be hard. But I promise you, it's worth it.

So please, don't be afraid. Don't let fear hold you back from living your life.

Go after what you want. Go after the happiness that you deserve.

I'm here for you every step of the way.

#Relationship #Love #Couple #BreakUp #Fear

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock