Mọi người cho em hỏi về Ad Bank acount vào tk Paypal ( em bị hồi lại tiền :( )

thienlam666

## Cách thêm tài khoản ngân hàng vào tài khoản PayPal của bạn

1. ** Đăng nhập vào tài khoản PayPal của bạn. **
2. Nhấp vào tab ** "Hồ sơ" ** ở đầu trang.
3. Nhấp vào liên kết ** "Tài khoản ngân hàng" ** trong phần ** "Phương thức thanh toán" **.
4. Nhấp vào nút ** "Thêm tài khoản ngân hàng" **.
5. Nhập thông tin tài khoản ngân hàng của bạn, bao gồm số ** số định tuyến ** và ** số tài khoản **.
6. Nhấp vào nút ** "Thêm tài khoản ngân hàng" **.

Tài khoản ngân hàng của bạn sẽ được thêm vào tài khoản PayPal của bạn và bây giờ bạn có thể sử dụng nó để thanh toán và nhận thanh toán.

** Lưu ý: ** Bạn có thể cần xác minh tài khoản ngân hàng của mình trước khi bạn có thể sử dụng nó với PayPal.Để xác minh tài khoản ngân hàng của bạn, PayPal sẽ gửi một khoản tiền gửi nhỏ vào tài khoản của bạn.Bạn sẽ cần nhập số tiền gửi vào PayPal để xác minh tài khoản của bạn.

## hashtags

* #PayPal
* #Tài khoản ngân hàng
* #Payments
* #Xác minh
* #Thêm tiền
=======================================
## How to Add a Bank Account to Your PayPal Account

1. **Log in to your PayPal account.**
2. Click the **"Profile"** tab at the top of the page.
3. Click the **"Bank Accounts"** link under the **"Payment Methods"** section.
4. Click the **"Add Bank Account"** button.
5. Enter your bank account information, including the **routing number** and **account number**.
6. Click the **"Add Bank Account"** button.

Your bank account will be added to your PayPal account and you can now use it to make payments and receive payments.

**Note:** You may need to verify your bank account before you can use it with PayPal. To verify your bank account, PayPal will send a small deposit to your account. You will need to enter the amount of the deposit into PayPal to verify your account.

## Hashtags

* #PayPal
* #BankAccount
* #Payments
* #Verification
* #AddMoney

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock