Những thứ cần thiết và cách ver Paypal US?

tinytiger962

## Các bước thiết yếu để xác minh tài khoản PayPal Us của bạn là gì?

1. *I.Bạn sẽ cần cung cấp địa chỉ email, mật khẩu và thông tin cá nhân khác.
2. ** Xác minh địa chỉ email của bạn. ** Sau khi bạn tạo tài khoản PayPal US của mình, bạn sẽ cần xác minh địa chỉ email của mình.Bạn sẽ nhận được một email xác minh từ PayPal.Nhấp vào liên kết trong email để xác minh địa chỉ email của bạn.
3. ** Thêm tài khoản ngân hàng hoặc thẻ tín dụng. ** Bạn có thể thêm tài khoản ngân hàng hoặc thẻ tín dụng vào tài khoản PayPal US của mình.Điều này sẽ cho phép bạn gửi và nhận tiền bằng PayPal.
4. ** Xác minh danh tính của bạn. ** PayPal có thể yêu cầu bạn xác minh danh tính của mình.Điều này có thể được thực hiện bằng cách cung cấp số an sinh xã hội của bạn, số giấy phép lái xe hoặc nhận dạng do chính phủ cấp khác.
5. ** Thiết lập xác thực hai yếu tố. ** Xác thực hai yếu tố là một lớp bảo mật bổ sung có thể giúp bảo vệ tài khoản PayPal của bạn khỏi bị hack.Khi bạn thiết lập xác thực hai yếu tố, bạn sẽ được yêu cầu nhập mã được gửi đến điện thoại của bạn ngoài mật khẩu khi bạn đăng nhập vào tài khoản PayPal của bạn.

## Làm thế nào để xác minh tài khoản PayPal Us của bạn?

Để xác minh tài khoản PayPal Us của bạn, bạn sẽ cần cung cấp thông tin sau:

* Địa chỉ email của bạn
* Mật khẩu của bạn
* Số an sinh xã hội của bạn
* Số giấy phép lái xe của bạn
* Một bản sao nhận dạng do chính phủ của bạn cấp

Bạn có thể xác minh tài khoản PayPal Us của mình bằng cách làm theo các bước sau:

1. Đăng nhập vào tài khoản PayPal Us của bạn.
2. Nhấp vào tab "Hồ sơ".
3. Nhấp vào liên kết "Cài đặt".
4. Nhấp vào tab "Bảo mật".
5. Nhấp vào liên kết "Xác minh danh tính của bạn".
6. Thực hiện theo các hướng dẫn trên màn hình để xác minh danh tính của bạn.

Khi bạn đã xác minh tài khoản PayPal Us của mình, bạn sẽ có thể sử dụng tất cả các tính năng của PayPal, bao gồm gửi và nhận tiền, mua hàng và quản lý tài khoản của bạn.

## 5 hashtag ở dạng #

* #PayPal
* #PayPalus
* #verifypaypalaccount
* #Twofactoraothentication
* #bảo vệ
=======================================
## What are the essential steps to verify your Paypal US account?

1. **Create a Paypal US account.** You can create a Paypal US account by visiting the [Paypal website](https://www.paypal.com/us/home) and clicking on the "Sign Up" button. You will need to provide your email address, password, and other personal information.
2. **Verify your email address.** After you create your Paypal US account, you will need to verify your email address. You will receive a verification email from Paypal. Click on the link in the email to verify your email address.
3. **Add a bank account or credit card.** You can add a bank account or credit card to your Paypal US account. This will allow you to send and receive money using Paypal.
4. **Verify your identity.** Paypal may ask you to verify your identity. This can be done by providing your Social Security number, driver's license number, or other government-issued identification.
5. **Set up two-factor authentication.** Two-factor authentication is an extra layer of security that can help protect your Paypal account from being hacked. When you set up two-factor authentication, you will be required to enter a code that is sent to your phone in addition to your password when you log in to your Paypal account.

## How to verify your Paypal US account?

To verify your Paypal US account, you will need to provide the following information:

* Your email address
* Your password
* Your Social Security number
* Your driver's license number
* A copy of your government-issued identification

You can verify your Paypal US account by following these steps:

1. Log in to your Paypal US account.
2. Click on the "Profile" tab.
3. Click on the "Settings" link.
4. Click on the "Security" tab.
5. Click on the "Verify your identity" link.
6. Follow the instructions on the screen to verify your identity.

Once you have verified your Paypal US account, you will be able to use all of the features of Paypal, including sending and receiving money, making purchases, and managing your account.

## 5 hashtags in the form of #

* #PayPal
* #PayPalus
* #verifypaypalaccount
* #TwoFactorAuthentication
* #security

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock