Tutorial make money Online site figisgallery.com

phinhung399

## Cách kiếm tiền trực tuyến với figisgallery.com

Figisgallery.com là một nền tảng trực tuyến miễn phí cho phép bạn tạo và bán nghệ thuật kỹ thuật số của riêng bạn.Bạn có thể bán nghệ thuật của mình dưới dạng NFT, hoặc bạn có thể bán nó dưới dạng các bản in truyền thống.Figisgallery.com có một khoản hoa hồng cho mỗi lần bán, nhưng bạn giữ phần lớn lợi nhuận.

Để bắt đầu, hãy tạo một tài khoản trên figisgallery.com.Sau đó, tải lên nghệ thuật kỹ thuật số của bạn.Bạn có thể tải lên hình ảnh, video hoặc mô hình 3D.Khi nghệ thuật của bạn được tải lên, bạn có thể đặt giá cho nó và chọn cách bạn muốn bán nó.

Nếu bạn muốn bán nghệ thuật của mình dưới dạng NFT, bạn có thể đặt giá cố định hoặc bạn có thể bán đấu giá.Nếu bạn muốn bán nghệ thuật của mình dưới dạng bản in truyền thống, bạn có thể đặt giá cho mỗi bản in hoặc bạn có thể cung cấp dịch vụ đăng ký.

Khi bạn đã đặt giá cho nghệ thuật của mình, bạn có thể bắt đầu quảng bá nó.Bạn có thể chia sẻ nó trên phương tiện truyền thông xã hội hoặc bạn có thể gửi nó đến các bộ sưu tập được quản lý của Figisgallery.com.Bạn cũng có thể sử dụng các công cụ tiếp thị của Figisgallery.com để giúp bạn tiếp cận nhiều người mua hơn.

Figisgallery.com là một cách tuyệt vời để kiếm tiền trực tuyến với nghệ thuật kỹ thuật số của bạn.Được đăng ký miễn phí và bạn có thể bắt đầu bán nghệ thuật của mình ngay lập tức.

### 5 hashtags

* #Kiếm tiền trực tuyến
* #SellarTonline
* #Nft
* #Nghệ thuật số
* #FigisGallery
=======================================
## How to Make Money Online with FigisGallery.com

FigisGallery.com is a free online platform that allows you to create and sell your own digital art. You can sell your art as NFTs, or you can sell it as traditional prints. FigisGallery.com takes a commission on each sale, but you keep the majority of the profits.

To get started, create an account on FigisGallery.com. Then, upload your digital art. You can upload images, videos, or 3D models. Once your art is uploaded, you can set a price for it and choose how you want to sell it.

If you want to sell your art as NFTs, you can set a fixed price or you can auction it off. If you want to sell your art as traditional prints, you can set a price for each print or you can offer a subscription service.

Once you've set a price for your art, you can start promoting it. You can share it on social media, or you can submit it to FigisGallery.com's curated collections. You can also use FigisGallery.com's marketing tools to help you reach more buyers.

FigisGallery.com is a great way to make money online with your digital art. It's free to sign up, and you can start selling your art right away.

### 5 Hashtags

* #MakeMoneyOnline
* #SellarTonline
* #Nft
* #DigitalArt
* #FigisGallery

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock