Visa của Paypalvn hết hạn, mail báo cần update.

nhatanh111

### Cách cập nhật địa chỉ gửi thư của bạn trên paypalvn khi visa của bạn hết hạn

Nếu Visa PayPalvn của bạn đã hết hạn, bạn sẽ cần cập nhật địa chỉ gửi thư của mình để tiếp tục sử dụng dịch vụ.Đây là cách làm điều đó:

1. Đăng nhập vào tài khoản PayPalVN của bạn.
2. Nhấp vào tab "Cài đặt".
3. Nhấp vào tab "Thông tin cá nhân".
4. Nhập địa chỉ gửi thư mới của bạn trong trường "Địa chỉ gửi thư".
5. Nhấp vào nút "Lưu".

Địa chỉ gửi thư của bạn sẽ được cập nhật ngay lập tức.Bạn có thể xác minh điều này bằng cách đăng xuất khỏi tài khoản PayPalVN của mình và sau đó đăng nhập lại. Địa chỉ gửi thư mới của bạn sẽ được hiển thị trên tab "Thông tin cá nhân".

** Lưu ý: ** Nếu bạn đang thay đổi địa chỉ gửi thư của mình đến một quốc gia mới, bạn cũng có thể cần cập nhật phương thức thanh toán của mình.Để biết thêm thông tin, vui lòng xem Trung tâm trợ giúp của PayPalvn.

### 5 hashtag ở dạng#

* #PAYPALVN
* #Hộ chiếu
* Địa chỉ #Mailing
* #cập nhật
* #PayPal
=======================================
### How to update your mailing address on PaypalVN when your visa expires

If your PaypalVN visa has expired, you will need to update your mailing address in order to continue using the service. Here's how to do it:

1. Log in to your PaypalVN account.
2. Click on the "Settings" tab.
3. Click on the "Personal Information" tab.
4. Enter your new mailing address in the "Mailing Address" field.
5. Click on the "Save" button.

Your mailing address will be updated immediately. You can verify this by logging out of your PaypalVN account and then logging back in. Your new mailing address should be displayed on the "Personal Information" tab.

**Note:** If you are changing your mailing address to a new country, you may also need to update your payment method. For more information, please see PaypalVN's help center.

### 5 hashtags in the form of #

* #PAYPALVN
* #Visa
* #Mailing address
* #update
* #PayPal

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock