Các Pro cho em hỏi rút paypal về VCB ?

kimchi349

#PayPal #WithDrawal #VCB #Bank #payment ### Làm thế nào để rút PayPal vào tài khoản VCB?

PayPal là một phương thức thanh toán trực tuyến phổ biến cho phép bạn gửi và nhận tiền từ bất cứ đâu trên thế giới.Tuy nhiên, nếu bạn muốn rút số dư PayPal vào tài khoản ngân hàng VCB của mình, có một vài điều bạn cần biết.

** 1.Xác minh tài khoản VCB của bạn **

Trước khi bạn có thể rút tiền từ PayPal vào tài khoản VCB của mình, bạn cần xác minh tài khoản VCB của mình.Để làm điều này, bạn sẽ cần cung cấp số tài khoản VCB, tên đầy đủ và ngày sinh của bạn.Bạn có thể xác minh tài khoản VCB của mình bằng cách làm theo các bước sau:

1. Truy cập trang web ** paypal ** và đăng nhập vào tài khoản của bạn.
2. Nhấp vào tab ** "Hồ sơ" **.
3. Nhấp vào liên kết ** "Tài khoản ngân hàng" **.
4. Nhấp vào liên kết ** "Thêm tài khoản ngân hàng" **.
5. Chọn ** "Việt Nam" ** từ danh sách các quốc gia.
6. Nhập số tài khoản VCB, tên đầy đủ của bạn và ngày sinh của bạn.
7. Nhấp vào nút ** "Xác minh" **.

PayPal sẽ gửi mã xác minh đến tài khoản VCB của bạn.Khi bạn nhận được mã, hãy nhập nó vào trường trên trang web PayPal và nhấp vào nút ** "Xác minh" **.Tài khoản VCB của bạn bây giờ sẽ được xác minh.

** 2.Thiết lập tùy chọn rút tiền PayPal của bạn **

Khi tài khoản VCB của bạn đã được xác minh, bạn có thể thiết lập tùy chọn rút tiền PayPal của mình.Để làm điều này, hãy làm theo các bước sau:

1. Truy cập trang web ** paypal ** và đăng nhập vào tài khoản của bạn.
2. Nhấp vào tab ** "Hồ sơ" **.
3. Nhấp vào liên kết ** "Tài khoản ngân hàng" **.
4. Nhấp vào liên kết ** "Tùy chọn rút tiền" **.
5. Chọn ** "Việt Nam" ** từ danh sách các quốc gia.
6. Chọn tài khoản VCB của bạn từ danh sách tài khoản ngân hàng.
7. Nhập số tiền bạn muốn rút khỏi số dư PayPal của bạn.
8. Nhấp vào nút ** "Rút" **.

PayPal sẽ gửi tiền vào tài khoản VCB của bạn trong vòng 2-3 ngày làm việc.

** 3.Lệ phí **

Có một khoản phí 2,9% + 0,30 đô la cho mỗi lần rút tiền PayPal vào tài khoản ngân hàng VCB.

**4.Hạn mức**

Số tiền tối đa bạn có thể rút từ số dư PayPal vào tài khoản VCB của mình là 10.000 đô la mỗi ngày.

** 5.Lời khuyên**

* Đảm bảo bạn xác minh tài khoản VCB của mình trước khi bạn cố gắng rút tiền từ PayPal.
* Thiết lập tùy chọn rút tiền PayPal của bạn để bạn có thể rút tiền từ số dư PayPal vào tài khoản VCB của mình một cách nhanh chóng và dễ dàng.
* Nhận thức về các khoản phí và giới hạn liên quan đến việc rút tiền PayPal vào tài khoản ngân hàng VCB.

### 5 hashtag ở dạng#

* #PayPal
* #WithDrawal
* #VCB
* #ngân hàng
* #sự chi trả
=======================================
#PayPal #WithDrawal #VCB #Bank #payment ### How to withdraw Paypal to VCB account?

PayPal is a popular online payment method that allows you to send and receive money from anywhere in the world. However, if you want to withdraw your PayPal balance to your VCB bank account, there are a few things you need to know.

**1. Verify your VCB account**

Before you can withdraw money from PayPal to your VCB account, you need to verify your VCB account. To do this, you'll need to provide your VCB account number, your full name, and your date of birth. You can verify your VCB account by following these steps:

1. Go to the **PayPal website** and log in to your account.
2. Click on the **"Profile"** tab.
3. Click on the **"Bank Accounts"** link.
4. Click on the **"Add a Bank Account"** link.
5. Select **"Vietnam"** from the list of countries.
6. Enter your VCB account number, your full name, and your date of birth.
7. Click on the **"Verify"** button.

PayPal will send a verification code to your VCB account. Once you receive the code, enter it into the field on the PayPal website and click on the **"Verify"** button. Your VCB account will now be verified.

**2. Set up your PayPal withdrawal preferences**

Once your VCB account has been verified, you can set up your PayPal withdrawal preferences. To do this, follow these steps:

1. Go to the **PayPal website** and log in to your account.
2. Click on the **"Profile"** tab.
3. Click on the **"Bank Accounts"** link.
4. Click on the **"Withdrawal Preferences"** link.
5. Select **"Vietnam"** from the list of countries.
6. Select your VCB account from the list of bank accounts.
7. Enter the amount you want to withdraw from your PayPal balance.
8. Click on the **"Withdraw"** button.

PayPal will send the money to your VCB account within 2-3 business days.

**3. Fees**

There is a fee of 2.9% + $0.30 for each PayPal withdrawal to a VCB bank account.

**4. Limits**

The maximum amount you can withdraw from your PayPal balance to your VCB account is $10,000 per day.

**5. Tips**

* Make sure you verify your VCB account before you try to withdraw money from PayPal.
* Set up your PayPal withdrawal preferences so that you can withdraw money from your PayPal balance to your VCB account quickly and easily.
* Be aware of the fees and limits associated with PayPal withdrawals to VCB bank accounts.

### 5 hashtags in the form of #

* #PayPal
* #WithDrawal
* #VCB
* #Bank
* #payment

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock