Share Comment créer ma boutique avec NIMA Codes?

quynhphuongdoan

## Làm thế nào để tạo cửa hàng của bạn với mã NIMA?

Mã NIMA là một nền tảng cho phép bạn tạo cửa hàng trực tuyến của riêng bạn và bán sản phẩm của bạn.Đó là một cách tuyệt vời để bắt đầu kinh doanh của riêng bạn hoặc bổ sung thu nhập của bạn.Trong bài viết này, chúng tôi sẽ chỉ cho bạn cách tạo cửa hàng của bạn với mã NIMA.

### Bước 1: Đăng ký tài khoản mã NIMA

Bước đầu tiên là đăng ký tài khoản mã NIMA.Bạn có thể làm điều này bằng cách truy cập [Trang web Code NIMA] (https://nimacodes.com/) và nhấp vào nút "Đăng ký".

### Bước 2: Chọn một kế hoạch

Mã NIMA cung cấp ba kế hoạch khác nhau: khởi động, chuyên nghiệp và kinh doanh.Kế hoạch khởi động là miễn phí, kế hoạch Pro có giá 19 đô la/tháng và kế hoạch kinh doanh có giá 49 đô la/tháng.Kế hoạch bạn chọn sẽ xác định các tính năng có sẵn cho bạn.

### Bước 3: Tạo cửa hàng của bạn

Khi bạn đã chọn một kế hoạch, bạn có thể tạo cửa hàng của mình.Để thực hiện việc này, nhấp vào nút "Tạo cửa hàng" và nhập tên cửa hàng, địa chỉ email và mật khẩu của bạn.

### Bước 4: Thêm sản phẩm vào cửa hàng của bạn

Bây giờ là lúc để thêm sản phẩm vào cửa hàng của bạn.Để làm điều này, nhấp vào tab "Sản phẩm" và nhấp vào nút "Thêm sản phẩm".Nhập tên sản phẩm của bạn, mô tả, giá cả và hình ảnh.Bạn cũng có thể thêm thẻ vào sản phẩm của mình để có thể tìm thấy khách hàng dễ dàng hơn.

### Bước 5: Thiết lập phương thức vận chuyển và thanh toán của bạn

Tiếp theo, bạn cần thiết lập phương thức vận chuyển và thanh toán của mình.Để thực hiện việc này, nhấp vào tab "Cài đặt" và nhấp vào tab "Vận chuyển" và "Thanh toán".Bạn có thể chọn từ nhiều phương thức vận chuyển và tùy chọn thanh toán.

### Bước 6: Xuất bản cửa hàng của bạn

Khi bạn đã hoàn thành việc thiết lập cửa hàng của mình, bạn có thể xuất bản nó.Để thực hiện việc này, nhấp vào tab "Cài đặt" và nhấp vào nút "Xuất bản".Cửa hàng của bạn bây giờ sẽ trực tiếp và bạn có thể bắt đầu bán sản phẩm của mình.

### Dưới đây là 5 hashtag mà bạn có thể sử dụng cho bài viết mã NIMA của mình:

* #Nimacodes
* #Commerce
* #cửa hàng trực tuyến
* #startyourownbusiness
* #sellyourproducts
=======================================
## How to create your store with NIMA Codes?

NIMA Codes is a platform that allows you to create your own online store and sell your products. It's a great way to start your own business or to supplement your income. In this article, we'll show you how to create your store with NIMA Codes.

### Step 1: Sign up for a NIMA Codes account

The first step is to sign up for a NIMA Codes account. You can do this by visiting the [NIMA Codes website](https://nimacodes.com/) and clicking on the "Sign up" button.

### Step 2: Choose a plan

NIMA Codes offers three different plans: Starter, Pro, and Business. The Starter plan is free, the Pro plan costs $19/month, and the Business plan costs $49/month. The plan you choose will determine the features that are available to you.

### Step 3: Create your store

Once you've chosen a plan, you can create your store. To do this, click on the "Create a store" button and enter your store name, your email address, and your password.

### Step 4: Add products to your store

Now it's time to add products to your store. To do this, click on the "Products" tab and click on the "Add product" button. Enter the name of your product, a description, a price, and an image. You can also add tags to your product so that it can be found more easily by customers.

### Step 5: Set up your shipping and payment methods

Next, you need to set up your shipping and payment methods. To do this, click on the "Settings" tab and click on the "Shipping" and "Payment" tabs. You can choose from a variety of shipping methods and payment options.

### Step 6: Publish your store

Once you've finished setting up your store, you can publish it. To do this, click on the "Settings" tab and click on the "Publish" button. Your store will now be live and you can start selling your products.

### Here are 5 hashtags that you can use for your NIMA Codes article:

* #Nimacodes
* #ecommerce
* #onlinestore
* #startyourownbusiness
* #sellyourproducts

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock