Share How I Create $5000/ Day Video Ads In 2019

vietcuong500

## Cách tôi tạo quảng cáo video $ 5000/ ngày trong năm 2019

#Videomarketing #youtube #facebookads #Advertising #MakeMoneyOnline

**Giới thiệu**

Trong bài viết này, tôi sẽ chia sẻ với bạn cách tôi tạo quảng cáo video $ 5000/ngày vào năm 2019. Tôi sẽ bao gồm tất cả mọi thứ, từ tìm video phù hợp đến tạo quảng cáo hấp dẫn chuyển đổi.

** Tìm video phù hợp **

Bước đầu tiên là tìm video phù hợp để quảng bá.Bạn muốn chọn một video có liên quan đến đối tượng mục tiêu của bạn và điều đó rất hấp dẫn.Bạn có thể tìm thấy các video tuyệt vời để quảng bá trên YouTube, Vimeo và các trang web chia sẻ video khác.

** Tạo quảng cáo hấp dẫn **

Khi bạn đã tìm thấy video phù hợp, bạn cần tạo quảng cáo hấp dẫn sẽ thu hút sự chú ý của mọi người.Quảng cáo của bạn nên ngắn, hấp dẫn và đến điểm.Bạn cũng nên sử dụng hình ảnh mạnh mẽ và kêu gọi hành động.

** Nhắm mục tiêu quảng cáo của bạn **

Khi bạn đang nhắm mục tiêu quảng cáo của mình, bạn muốn chắc chắn rằng bạn đang tiếp cận những người thực sự quan tâm đến những gì bạn phải cung cấp.Bạn có thể nhắm mục tiêu quảng cáo của mình bằng nhân khẩu học, sở thích và từ khóa.

** Tối ưu hóa quảng cáo của bạn **

Khi bạn đã tạo quảng cáo của mình, bạn cần tối ưu hóa chúng để có hiệu suất tối đa.Điều này có nghĩa là kiểm tra bản sao quảng cáo, tiêu đề và hình ảnh khác nhau.Bạn cũng nên theo dõi hiệu suất của quảng cáo để bạn có thể thực hiện các điều chỉnh cần thiết.

**Phần kết luận**

Nếu bạn làm theo các bước này, bạn có thể tăng cơ hội tạo quảng cáo video thành công tạo doanh thu.Bạn đang chờ đợi điều gì?Bắt đầu tạo quảng cáo video của riêng bạn ngay hôm nay!

** Tài nguyên bổ sung **

* [Cách tạo quảng cáo video hấp dẫn] (
)
* [Cách nhắm mục tiêu quảng cáo video của bạn] (
)
* [Cách tối ưu hóa quảng cáo video của bạn] (
)
=======================================
## How I Create $5000/ Day Video Ads In 2019

#Videomarketing #youtube #facebookads #Advertising #MakeMoneyOnline

**Introduction**

In this article, I will share with you how I create $5000/day video ads in 2019. I will cover everything from finding the right video to creating engaging ads that convert.

**Finding the Right Video**

The first step is to find the right video to promote. You want to choose a video that is relevant to your target audience and that is visually appealing. You can find great videos to promote on YouTube, Vimeo, and other video sharing sites.

**Creating Engaging Ads**

Once you have found the right video, you need to create engaging ads that will capture people's attention. Your ads should be short, catchy, and to the point. You should also use strong visuals and call to actions.

**Targeting Your Ads**

When you are targeting your ads, you want to make sure that you are reaching people who are actually interested in what you have to offer. You can target your ads by demographics, interests, and keywords.

**Optimizing Your Ads**

Once you have created your ads, you need to optimize them for maximum performance. This means testing different ad copy, headlines, and images. You should also track the performance of your ads so that you can make necessary adjustments.

**Conclusion**

If you follow these steps, you can increase your chances of creating successful video ads that generate revenue. So what are you waiting for? Start creating your own video ads today!

**Additional Resources**

* [How to Create Engaging Video Ads](https://www.youtube.com/watch?v=X2t0-98_-28)
* [How to Target Your Video Ads](https://www.youtube.com/watch?v=-027487_50w)
* [How to Optimize Your Video Ads](https://www.youtube.com/watch?v=t245_p-sm1w)

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock