Tips How to Import Your Dropshipping eBay Listings to AutoDS (Tutorial)

ngodanphuongchi

## Cách nhập danh sách eBay Dropshipping của bạn vào Autods (Hướng dẫn)

** Bước 1: Tạo tài khoản Autods **

Bước đầu tiên là tạo tài khoản Autods.Bạn có thể làm điều này bằng cách truy cập trang web Autods và nhấp vào nút "Đăng ký".

Khi bạn đã tạo một tài khoản, bạn sẽ cần xác minh địa chỉ email của mình.

** Bước 2: Kết nối tài khoản eBay của bạn với Autods **

Bước tiếp theo là kết nối tài khoản eBay của bạn với Autods.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào tab "Cài đặt" trong bảng điều khiển Autods của bạn và sau đó nhấp vào nút "Kết nối ebay".

Sau đó, bạn sẽ được nhắc nhập tên người dùng và mật khẩu eBay của bạn.Khi bạn đã nhập chi tiết của mình, nhấp vào nút "Kết nối".

** Bước 3: Nhập danh sách ebay của bạn vào Autods **

Bây giờ bạn đã kết nối tài khoản eBay của mình với Autods, bạn có thể nhập danh sách của mình.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào tab "Danh sách" trong bảng điều khiển Autods của bạn và sau đó nhấp vào nút "Nhập danh sách".

Sau đó, bạn sẽ được nhắc chọn danh sách mà bạn muốn nhập.Bạn có thể chọn danh sách cá nhân hoặc bạn có thể chọn tất cả các danh sách của mình.

Khi bạn đã chọn danh sách mà bạn muốn nhập, nhấp vào nút "Nhập".

** Bước 4: Đặt quy tắc giá của bạn **

Bây giờ bạn đã nhập danh sách của mình vào Autods, bạn cần đặt quy tắc định giá của mình.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào tab "Giá" trong bảng điều khiển Autods của bạn và sau đó nhấp vào nút "Tạo quy tắc".

Sau đó, bạn sẽ cần nhập các chi tiết sau:

* SKU sản phẩm
* Biên lợi nhuận mục tiêu
* Giá tối đa
* Giá tối thiểu

Khi bạn đã nhập tất cả các chi tiết, nhấp vào nút "Tạo quy tắc".

** Bước 5: Bắt đầu bán sản phẩm của bạn **

Bây giờ bạn đã đặt quy tắc giá của mình, bạn có thể bắt đầu bán sản phẩm của mình.Bạn có thể làm điều này bằng cách nhấp vào tab "Sản phẩm" trong bảng điều khiển Autods của bạn và sau đó nhấp vào nút "Danh sách sản phẩm".

Sau đó, bạn sẽ được nhắc nhập các chi tiết sau:

* Tiêu đề sản phẩm
* Mô tả sản phẩm
* Hình ảnh sản phẩm
* Giá sản phẩm

Khi bạn đã nhập tất cả các chi tiết, nhấp vào nút "Danh sách sản phẩm".

**Phần kết luận**

Trong hướng dẫn này, bạn đã học được cách nhập danh sách eBay dropshipping của mình vào Autods.Bằng cách làm theo các bước này, bạn có thể dễ dàng bắt đầu bán sản phẩm của mình trên Autods và bắt đầu kiếm tiền.

** 5 hashtags: **

* #Vận chuyển thả
* #ebay
* #Autods
* #Commerce
* #bán hàng trên mạng
=======================================
## How to Import Your Dropshipping Ebay Listings to Autods (Tutorial)

**Step 1: Create an AutoDS account**

The first step is to create an AutoDS account. You can do this by visiting the AutoDS website and clicking on the "Sign Up" button.

Once you have created an account, you will need to verify your email address.

**Step 2: Connect your eBay account to AutoDS**

The next step is to connect your eBay account to AutoDS. You can do this by clicking on the "Settings" tab in your AutoDS dashboard and then clicking on the "Connect eBay" button.

You will then be prompted to enter your eBay username and password. Once you have entered your details, click on the "Connect" button.

**Step 3: Import your eBay listings to AutoDS**

Now that you have connected your eBay account to AutoDS, you can import your listings. You can do this by clicking on the "Listings" tab in your AutoDS dashboard and then clicking on the "Import Listings" button.

You will then be prompted to select the listings that you want to import. You can select individual listings or you can select all of your listings.

Once you have selected the listings that you want to import, click on the "Import" button.

**Step 4: Set your pricing rules**

Now that you have imported your listings to AutoDS, you need to set your pricing rules. You can do this by clicking on the "Pricing" tab in your AutoDS dashboard and then clicking on the "Create Rule" button.

You will then need to enter the following details:

* The product SKU
* The target profit margin
* The maximum price
* The minimum price

Once you have entered all of the details, click on the "Create Rule" button.

**Step 5: Start selling your products**

Now that you have set your pricing rules, you can start selling your products. You can do this by clicking on the "Products" tab in your AutoDS dashboard and then clicking on the "List Products" button.

You will then be prompted to enter the following details:

* The product title
* The product description
* The product images
* The product price

Once you have entered all of the details, click on the "List Product" button.

**Conclusion**

In this tutorial, you have learned how to import your dropshipping eBay listings to AutoDS. By following these steps, you can easily start selling your products on AutoDS and start making money.

**5 Hashtags:**

* #Dropshipping
* #ebay
* #Autods
* #ecommerce
* #SellingOnline

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock