Share Autologin Youtube and open multi tab browser

xuantrangpham

## auto-login youtube và mở trình duyệt đa tab

**Giới thiệu**

YouTube là một trong những trang web phổ biến nhất trên thế giới và thật dễ dàng để biết lý do tại sao.Với hàng triệu video để lựa chọn, có một cái gì đó cho mọi người trên YouTube.Nhưng nếu bạn muốn xem nhiều video cùng một lúc thì sao?Hoặc điều gì sẽ xảy ra nếu bạn muốn đảm bảo rằng bạn luôn đăng nhập vào tài khoản YouTube của mình, vì vậy bạn có thể xem các video yêu thích của mình mà không phải nhập mật khẩu mỗi lần?

Nếu bạn đang tìm cách để làm cả hai điều này, thì bạn sẽ gặp may.Trong bài viết này, chúng tôi sẽ chỉ cho bạn cách tự động login đến YouTube và mở nhiều tab trong trình duyệt của bạn.

** Auto-login cho YouTube **

Bước đầu tiên là tự động login đến YouTube.Để làm điều này, hãy mở một trình duyệt web và truy cập trang web YouTube.Sau đó, nhấp vào nút ** Đăng nhập ** ở góc trên cùng bên phải của màn hình.

Tiếp theo, nhập tên người dùng và mật khẩu YouTube của bạn.Sau đó, nhấp vào nút ** Đăng nhập **.

Khi bạn đã đăng nhập, nhấp vào biểu tượng ** cài đặt ** ở góc trên cùng bên phải của màn hình.

Sau đó, nhấp vào tab ** Chung **.

Cuộn xuống phần ** Đăng nhập vào phần ** và nhấp vào ** ở lại Hộp kiểm **.

Bây giờ, bạn sẽ tự động đăng nhập vào YouTube bất cứ khi nào bạn truy cập trang web.

** Mở nhiều tab trong trình duyệt của bạn **

Bây giờ bạn đã tự động đăng nhập vào YouTube, bạn có thể mở nhiều tab trong trình duyệt của mình.Để làm điều này, chỉ cần nhấp vào nút ** Tab mới ** ở góc trên cùng bên phải của màn hình.

Bạn cũng có thể mở nhiều tab bằng cách nhấn phím ** Ctrl ** và nhấp vào liên kết.

Khi bạn có nhiều tab mở, bạn có thể bắt đầu xem các video yêu thích của mình.Để chuyển đổi giữa các tab, chỉ cần nhấp vào tab mà bạn muốn xem.

**Phần kết luận**

Trong bài viết này, chúng tôi đã chỉ cho bạn cách tự động login đến YouTube và mở nhiều tab trong trình duyệt của bạn.Bằng cách làm theo các bước này, bạn có thể làm cho trải nghiệm YouTube của bạn thuận tiện và thú vị hơn.

## 5 hashtags

* #youtube
* #tự động đăng nhập
* #multi-Tab
* #BROWSER
* #sự tiện lợi
=======================================
## Auto-Login YouTube and Open Multi-Tab Browser

**Introduction**

YouTube is one of the most popular websites in the world, and it's easy to see why. With millions of videos to choose from, there's something for everyone on YouTube. But what if you want to watch multiple videos at the same time? Or what if you want to make sure that you're always logged in to your YouTube account, so you can watch your favorite videos without having to enter your password every time?

If you're looking for a way to do both of these things, then you're in luck. In this article, we'll show you how to auto-login to YouTube and open multiple tabs in your browser.

**Auto-Login to YouTube**

The first step is to auto-login to YouTube. To do this, open up a web browser and go to the YouTube website. Then, click on the **Sign in** button in the top right corner of the screen.

Next, enter your YouTube username and password. Then, click on the **Sign in** button.

Once you're logged in, click on the **Settings** icon in the top right corner of the screen.

Then, click on the **General** tab.

Scroll down to the **Signing in** section and click on the **Stay signed in** checkbox.

Now, you'll be automatically logged in to YouTube whenever you visit the website.

**Open Multiple Tabs in Your Browser**

Now that you're auto-logged in to YouTube, you can open multiple tabs in your browser. To do this, simply click on the **New Tab** button in the top right corner of the screen.

You can also open multiple tabs by pressing the **Ctrl** key and clicking on a link.

Once you have multiple tabs open, you can start watching your favorite videos. To switch between tabs, simply click on the tab that you want to view.

**Conclusion**

In this article, we showed you how to auto-login to YouTube and open multiple tabs in your browser. By following these steps, you can make your YouTube experience more convenient and enjoyable.

## 5 Hashtags

* #youtube
* #Auto-Login
* #multi-Tab
* #BROWSER
* #Convenience

Join ToolsKiemTrieuDoGroup
Back
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock